خانه سامانه دیدارها و ملاقات ها اخلاق و تشریفات تشریفات در گذر تاریخ کتابخانه آموزش تشریفات نگارخانه درباره ما تماس با ما
.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

.
کتاب جدید در زمینه تشریفات کاربردی

کتاب جدید در زمینه تشریفات کاربردی

سلام و درود فراوان

موجودی چاپ دوم کتاب تشریفات راهبرد موفقیت هم تمام شد. مدتی تلاش کردم که آنرا به چاپ سوم برسانم. اما خوشبختانه میسر نشد و این مایه ی خوشحالی است. چون در فاصله 4 سالی که از چاپ اول می گذشت، مطالب جدیدی در دنیای ارتباطات مطرح شده، لازم بود که کتاب جدیدی به زیور طبع آراسته گردد. از جمله؛ اقبال بیشتر به مباحث تشریفات و توجه افزونتر به این مقوله مهم در ارتباطات انسانی در همه ی دنیا. مثلا سال گذشته در اروپا، دوره های تشریفات، علاقمندان جدیدی را به خود جلب کرد که قبلا به آن اقبال نداشتند مانند مدیران بخش های خصوصی، بازاریابان و مسئولان روابط عمومی سازمان های دولتی و شرکت های تجاری. قبلا بسیاری از مردم تصور می کردند که تشریفات، فقط مخصوص دیپلمات هاست و دیگران به آن نیازی ندارند. اما به تدریج معلوم شد که آداب و اشراف بر تشریفات لازمه انجام موفقیت آمیز همه ی کارهای اجتماعی است، اعم از مذاکره، مراوده، خرید و فروش، برقراری روابط با مشتریان و ارباب رجوع و سایر اموری که مدیریت بهتر ارتباط و تعامل، یک ضرورت انکار ناپذیر است. جالب آنکه برخی از علاقمندان تشریفات و آداب در میان مدیران فروش و بازاریابی، آنرا حاشیه رقابت در بازار خریدار تعریف کرده، اظهار می دارند که رعایت آداب، موجب جلب مشتری و فروش بیشتر می شود.

به همین خاطر من هم از تجدید چاپ کتاب تشریفات راهبرد موفقیت منصرف شدم و سرگرم نوشتن کتابی جدید شدم با عنوان: "راهبرد تشریفات در مدیریت ارتباطات". این کتاب هفته پیش به پایان رسید و به دست ویراستاری هنرمند سپرده شد. مطالب این کتاب  از سلف نخستین خود یعنی "تشریفات؛ راهبرد موفقیت"(Protocol; As Strategy of Success)بسیار بیشتر کاربردی است و به خصوص به موضوعاتی پرداخته است که مدیریت ارتباطات انسانی را تسهیل می سازد.

جالب آنکه سال گذشته، دو دوره سخنرانی هم با همین عنوان برگزار کردم که مورد استقبال قابل توجه شرکت کنندگان قرار گرفت و مرا به نوشتن کتاب مصمم تر ساخت.

سعی فراوان دارم که کتاب راهبرد تشریفات در مدیریت ارتباطات هر چه زودتر به زیر چاپ رود و در اختیار علاقمندان قرار گیرد که خبر انتشار آن هم در همین سایت اعلام خواهد شد. انشاءالله